HUMAN DESIGN

HUMAN DESIGN SİSTEMİNİN DOĞUŞU

HUMAN DESIGN SİSTEMİNİN DOĞUŞU

4 Ocak 1987 yılında Kanada doğumlu Alan Krakower’ın kanalı ile dünyaya armağan edilen, öğretiler ile doğan, gerçekten çalışan bir sistemdir.

Sonradan Ra Uru Hu adı ile anılan Alan Krakower, Kanadalı zengin bir ailenin çocuğu olarak doğdu ve derin güçlü bir eğitimi vardı. Gazete reklamcısı ve film yapımcısı olarak çalışmış ama bir dizi büyük hayal kırıklığı yaşamıştı.

Hayal kırıklıklarının ardından Avrupa seyahatine çıktı ve Akdeniz'de küçük bir ada olan İbiza’ya geçti ve bir süre İbiza’da yaşadı. Ocak 1987 yılında çok üstün olan bir zeka ile mistik bir karşılaşma yaşadı. Bu zekâdan basitçe ‘Ses’ olarak bahseder. Evrenden engin bilgiler almaya başladı. Bu karşılaşma sekiz gün ve gece sürdü. Bu süre boyunca yazıp çizmeye başladı. Ra Uru Hu’ya evrenin mekanik doğasının temeli öğretildi. İnsanlığa övgüler içeren, kendi dili ile, mistik ve bilimsel bilgilerle detaylı bir şekilde donatıldı. Bu bilgileri yazıya döktüğünde ortaya insan tasarım sistemini anlatan Human Design Sistemi çıktı.

Ra, sonra deneyimledikleri ile istatistiksel olarak verilen bilginin bilimsel, nesnel olarak gerçekliğini, Human Design için inanç sistemine ihtiyaç olmadığını, tamamen deneysel ve deneyimsel olup herkesin kendisi için doğruluğunu test edebileceği bir sistem olduğunu gördü.

Chetan Parkyn ise Ra Uru Hu’nun yetiştirmiş olduğu Human Design üstadlarından biridir. İngiltere’de makine mühendisliği eğitimi almış ve çeşitli mühendislik projeleri için dünyayı dolaşmış olan Chetan Parkyn 1993 yılında Human Design Sistemi ile tanıştı. 7 yıl boyunca Ra Uru Hu ile birlikte çalıştı. Amerika Birleşik Devletlerinde dersler vermeye başladı ve 2001 yılında bu ders ve atölye çalışmalarını İngiltere’ye taşıdı. 2010 yılında Türkiye’yi Human Design Sistemi ile tanıştırdı ve öğrenciler yetiştirdi. Halen tüm dünyada Human Design Sistemini anlatmakta, eğitim ve seminerler vermekte, teketek okumalar yapmaya devam etmektedir.