Banu Yayger

Human Design Danışmanı / Profesyonel Erickson Koçu

İzmir Bornova Anadolu Lisesi Almanca Bölümü ve ardından Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce dil bilgimi pekiştirmek ve yabancı bir ülkede öğrenci olmayı deneyimlemek üzere bir yıl kadar Londra'da yaşadım. Türkiye'ye döndükten sonra İzmir’de IT sektöründe profesyonel iş hayatına başladım. Otomotiv sanayi liderlerinden biri olan General Motors'un Bursa fabrikası kuruluşunda görev aldım, Lojistik Departmanı Yöneticisi olarak çalıştım. Farklı sektörlerde lojistik, üretim, satış ve idari alanlarda yönetici pozisyonlarında üstlendiğim görevlerle meslek hayatımda 25 yılımı tamamlayarak, emekli oldum.

2004 yılında kişisel gelişim üzerine eğitim ve seminerlere katılmaya başlamış ve bu alanda kendimi daha fazla geliştirmeye karar vermiştim. 2010 yılında ilk koçluk eğitimimi tamamlayıp takip eden süreçte Human Design Sistemi ile tanıştım. Koçluğun yarattığı değişim ve dönüşüm, Human Design Sisteminin yaşattığı farkındalık ile birleştiğinde yolumun bu iki temel üzerine ilerlemesini istediğimi anladım.

Dr. İncin Erkin - EFT, Chetan Parkyn - Human Design System For Us All, Erickson Coaching International - Sertifikalı Profesyonel Koçluk Eğitimi, Anders Piper Lisanslı Business NLP Practitioner Eğitimini tamamladım.

2020 senesinde gelişim kaçınılmaz inancıyla IHDS - Uluslararası Human Design Okulu’ndan temel eğitimlerini (Foundational Courses; Living Your Design, Rave ABC, Rave Cartography) tamamladım.

Human Design Sistemi ile yaptığım okumaları koçluk ile birleştirerek kişilere, kendilerini daha derinden tanımaları ve bu keşiflerini hayatlarına yansıtmaları konusunda yol arkadaşlığı yapıyor, yaptığım işten de son derece keyif alıyorum.